Zaterdag 07 mei, eindelijk weer naar Schotland
Eindelijk weer naar Schotland! Vorig jaar zijn we voor het eerst in 10 jaar niet naar Schotland geweest, eigenlijk zijn we vorig jaar helemaal niet met z'n tweetjes op vakantie geweest. Wel 4 keer een weekend of week met onze kleindochter Esmée, maar de nadruk ligt dan vooral op het kinderplezier. Nu gaan we echt weer eens samen op pad en meteen voor 3 weken.




Zaterdag 07 mei 2011, de oversteek naar Engeland en de rit naar Jedburgh, Schotland


Buiten volgen de zeemeeuwen ons nog lange tijd en zweven in het zog van de boot. Stukken brood die mensen omhoog gooien worden handig door ze opgevangen.


We gaan deze keer eens via een andere route naar Schotland om te kijken hoe dat bevalt. Normaal rijden we richting Birmingham en dan recht naar het noorden maar nu nemen we de M11 en verlaten al snel de ringweg van Londen. Daarna een stukje A14 en dan de A1, een kleinere snelweg dan die in het westen. Het landschap is licht glooiend en al snel zijn we Cambridge voorbij en wordt het rustiger op de weg.
Als we Schotland binnenrijden valt er een klein buitje en we moeten stoppen om uit te zoeken hoe de ruitenwissers van deze auto werken. Het is ondertussen ook niet zo warm meer, nog maar 15 graden. Morgen wordt het beter, beloven we onszelf.
In Jedburgh zoeken we dan een hotelkamer en die vinden we in het Royal hotel, vlakbij de abdij. Tot onze verbazing krijgen we een asbak mee naar de kamer, dat maak je niet vaak meer mee.
Wanneer Teije even naar beneden gaat om een biertje (nou ja, zo'n grote pint) te halen komt hij maar niet terug. Blijven hangen in de pub, en ja hoor, 2 uur later blijkt hij al met iedereen kennis te hebben gemaakt (waaronder een of andere dartheld), alle lokale roddels te weten en zelfs aan een politieke discussie over de SNP (Scottish national party) te hebben deelgenomen. Hoezo Schotten stug?